Starostlivosť o vašu pokožku v zime? Inšpirujte sa silou prírody

barnangen_com_1_news_power_of_nature_480x430

Severská príroda je symbolom nezdolnej krásy v extrémnych podmienkach. Túto podstatu v sebe nesie aj švédska kozmetika Barnängen, ktorá vychádza z konceptu vyrovnaného a udržateľného životného štýlu. Jej zloženie v sebe zahŕňa autentické ingrediencie ako moruša, bylinky a tradičné ovocie.

 

Receptúra Barnängen navyše obsahuje patentovaný Cold Cream, jedinečnú kompozíciu, ktorá obsahuje hydratačnú emulziu z včelieho vosku, slnečnicového oleja, alatoinu a harmančeku.

Slnečnicový olej je bohatý zdroj prírodného vitamínu E, ktorý pomáha zdraviu pokožky a regenerácii buniek.

Harmanček zase pokožku upokojuje a pôsobí protizápalovo.

Včelí vosk vytvára prirodzenú ochrannú bariéru a chráni, nielen, pred chladom.

 

V zime naša pokožka vystavená chladu stráca rýchlejšie lipidy a trpí nadmerným vysušovaním. Donedávna prevládal mýtus, že v zimnom období by sme mali zabudnúť na hydratačné krémy. „Naša pokožka sa počas roka mení, ale hydratovať potrebuje celoročne. Mýty o zamrznutí a popraskaní kože neplatia. Naopak, dobre hydratovaná pokožka sa lepšie vyrovná s výkyvmi teplôt“ hovorí dermatologička, MUDr. Mária Brozmanová a dodáva „V zime by sme určite nemali zabúdať na pravidelné používanie krémov na tvár, telo, ako aj ruky.“

 

Príroda je mocná čarodejnica.

barnangen_com_6_news_power_of_nature_960x640

Počuli ste už o severskej bavlne? Vďaka extrémnym podmienkam v ktorých musí prežiť, v sebe zhromažďuje aktívne zložky ako sú cukry, polyfenoly a minerály, ktoré zvyšujú jej odolnosť proti prírodným živlom.

 

Túto zložku v sebe teraz obsahuje aj novinka, Barnängen Repairing, ktorá vaše telo a ruky zahalí do pomyselného bavlneného plášťa a ochráni tak pred nadmerným vysušovaním.

barnangen_com_4_news_power_of_nature_480x430

Nový sprchový a kúpeľový gél Barnängen Care & Detox obsahuje kombináciu Cold Cream a brezovej vody, ktorá účinne detoxikuje a vyživuje unavenú pokožku. Brezová voda je v severskej kultúre považovaná za symbol obnovy. Vďaka vysokému obsahu flavonoidov s antioxidačnými vlastnosťami, pomáha telu eliminovať škodlivé toxíny.

Kozmetika Barnängen prináša do bežného života kúsok filozofie lagom, ktorá hovorí o rovnováhe v každej oblasti života.

 

Inšpirujte sa ňou.

 

Viac inšpirácie na vás čaká na Instagramu alebo Facebooku Bärnangen.